ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent

Miasta

Ciekawe miejsca do pracy ...

…..można znaleźć w całej Republice Federalnej Niemiec.

Z naszego doświadczenia wiemy, że miasta Hamburg, Berlin i Monachium są szczególnie interesujące dla wielu pracowników, ponieważ oprócz pracy można ciekawie spędzić czas wolny.

Dla osób, które wolą wracać do domu na weekend lub nawet zamierzają regularnie dojeżdżać do pracy, proponujemy pracę w Cottbus, Dreźnie lub Görlitz.

Pragniesz pracować w określonych miastach lub regionach? Skorzystaj z naszej wyszukiwarki.

 

Poniżej krótkie wprowadzenia do miast. 

 

Hamburg

Hamburg to ważne miasto portowe w północnych Niemczech, połączone z Morzem Północnym poprzez Łabę. Miasto jest poprzecinane setkami kanałów. Znajdują się tutaj także rozległe parki i tereny zielone. Łodzie pływają po Binnenalster, które znajduje się blisko centrum, a wokół zbiornika wodnego otwarte są liczne kawiarnie. Jungfernstieg łączy nowe miasto ze starym miastem, w którym znajdują się zabytki, np. główny kościół św. Michała z XVIII wieku.

Warunki:

Znakiem rozpoznawczym jest port w Hamburgu z rozwiniętą logistyką i przemysłem

Wiele miejsc pracy we wszystkich branżach

Bardzo dobra infrastruktura

Wysokie koszty utrzymania i zakwaterowania

Odległość do granicy z Polską jest umiarkowana, są możliwe powroty do domu na weekend

 

Monachium

Pejzaż Monachium charakteryzuje się wielowiekowymi budynkami i licznymi muzeami. Stolica Bawarii znana jest z corocznego Oktoberfest i piwiarni, w tym Hofbräuhaus, który został otwarty w 1589 roku. Na starym mieście, na centralnym Marienplatzu, znajdują się zabytki, takie jak: neogotycki Nowy Ratusz, którego popularny carillon rozbrzmiewa melodie i historie z XVI wieku.

Warunki:

Znakiem rozpoznawczym tego miasta jest branża motoryzacyjna, a także wielu innych znanych producentów.

Znani producenci

Bardzo dobra infrastruktura

Wysokie koszty utrzymania i zakwaterowania

Odległość do polskiej granicy jest bardzo duża

 

Berlin

Berlin jest stolicą Republiki Federalnej Niemiec i jednocześnie jednym z jej landów. Liczące około 3,6 miliona mieszkańców miasto jest najbardziej zaludnione, a jego powierzchnia wynosi 892 km2. Berlin jest także największą gminą w Niemczech oraz  najbardziej zaludnionym miastem w Unii Europejskiej.

Warunki:

Kapitał z rozwijającym się przemysłem w okolicy, np nowa fabryka Tesli

Bardzo dobra infrastruktura

Wysokie koszty utrzymania i zakwaterowania

Blisko granicy z Polską, możliwość powrotu do domu na weekend.

 

Dresden

Drezno, stolica kraju związkowego Saksonii, charakteryzuje się renomowanymi muzeami sztuki i klasyczną architekturą zrekonstruowanego Starego Miasta. Barokowy Frauenkirche, ukończony w 1743 roku i odbudowany po II wojnie światowej, znany jest z imponującej kopuły. Zwinger, wzorowany na pałacu wersalskim, mieści kilka muzeów, w tym Galerię Obrazów Starych Mistrzów z dziełami sztuki, takimi jak: „Madonna Sykstyńska” Raphaela.

Status:

Dobra infrastruktura

Umiarkowane koszty utrzymania i zakwaterowania

W pobliżu granicy z Polską, możliwy dojazd

 

Cottbus

Cottbus, dolnołużycki Chóśebuz, to miasto w Brandenburgii. Zaraz po stolicy kraju związkowego Poczdamie jest drugim co do wielkości miastem kraju związkowego Brandenburgi oraz obok Brandenburga nad Hawelą i Frankfurtu jednym z czterech regionalnych centrów kraju.

Status:

Średnia infrastruktura

Niskie koszty utrzymania i zakwaterowania

W pobliżu granicy z Polską, możliwy dojazd